

Technical Specifications
| Model | YA102 |
| Alarm Contact | 250V/3A |
| Input Voltage | DC 10-30V |
| Static Current | N/A |
| Alarm Current | N/A |
| Operating Temperature | -10 oC to +55 oC |
| Operating Humidity | 95% non condensing |
| LED Indicator | N/A |
| Resettable | N/A |
| Dimensions | 87.5*87.5*52mm |
Wires Installation Direction

![]() Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd Tel: +86-755-28286305 Alibaba : szusafe.en.alibaba.com |
| Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd 粤ICP备17122624号-1 |