

Technical Specifications
| Model | YA89 |
| Input Voltage | DC 12-28V |
| Alarm Current | ≤ 50mA |
| Sounder Output | 85-105dB/m |
| Protection | Type A-indoor use IP21 |
| Cable Size | 0.5-1 mm2 |
| Case Material | ABS |
| Alarm Tone | 1 tone |
| Operating Temperature | -10 oC to +55 oC |
| Operating Humidity | 95% non condensing |
| Dimensions | 152mm(Dia.)*42mm(H) |
Wires Installation Direction

![]() Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd Tel: +86-755-28286305 Alibaba : szusafe.en.alibaba.com |
| Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd 粤ICP备17122624号-1 |