

Technical Specifications
| Model | YAL03 |
| Input Voltage | DC 12-28V |
| Alarm Current | ≤ 35mA |
| Sounder Output | 90-100dB/m |
| Cable Size | 0.5-1 mm2 |
| Operating Temperature | -10 oC to +55 oC |
| Operating Humidity | 95% non condensing |
| Dimensions | 152mm(Dia.)*65mm(H) |
Wires Installation Direction

![]() Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd Tel: +86-755-28286305 Alibaba : szusafe.en.alibaba.com |
| Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd 粤ICP备17122624号-1 |