

Technical Specifications
| Model | YA-G920 |
| Working Voltage | DC 10-30V |
| Induced Gas | Natural Gas / LPG |
| Alarm Contact | DC24V/1A |
| Static Current | <50mA @ DC24V |
| Alarm Current | <100mA @ DC24V |
| LED Indicator | Red,Yellow,Green LED Flash Alternately : sensor warm-up and self-test |
| LED Indicator | Green LED ON: detecting / Red LED flash: alarm / Yellow LED ON: fault |
| Alarm Sound Level | >85dB/m |
| Alarm Density | 10%LEL(0.5%)(5000PPM) with CH4 |
| Alarm Density Error | ≤ ±3% LEL |
| Alarm Reset | Auto Reset |
| Operating Temperature | -10 oC to +55 oC |
| Operating Humidity | 95% non condensing |
| Dimensions | 100mm(Dia.)*46mm(H) |
Wires Installation Direction

![]() Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd Tel: +86-755-28286305 Alibaba : szusafe.en.alibaba.com |
| Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd 粤ICP备17122624号-1 |