

Technical Specifications
| Model | YA-I616B |
| Working Voltage | DC 9-16V |
| Installation Method | Wall Mounted |
| Alarm Contact | 0.5A@DC30V Max |
| Static Current | <20mA @ DC12V |
| Alarm Current | <30mA @ DC12V |
| Sensor Type | Infrared Sensor |
| Micro Wave Frequency | N/A |
| Installation Height | 2.2m |
| Detecting Distance | 12m |
| Detecting Angle | 150o |
| Anti-tamper Switch | 80mA@DC30V Max |
| Operating Temperature | -10 oC to +55 oC |
| Operating Humidity | 95% non condensing |
| Dimensions | 82*50*41mm |
![]() Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd Tel: +86-755-28286305 Alibaba : szusafe.en.alibaba.com |
| Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd 粤ICP备17122624号-1 |