

Technical Specifications
| Model | YA-B401 |
| Working Voltage | DC 9-16V |
| Installation Method | Wall Mounted |
| Alarm Contact | 0.5A@DC30V Max |
| Static Current | <15mA @ DC12V |
| Alarm Current | <25mA @ DC12V |
| LED Indicator | Green LED ON: detecting Red LED ON: alarm |
| Self-test Time | ≤15S |
| Anti-tamper Switch | 80mA@DC30V Max |
| Operating Temperature | -10 oC to +80 oC |
| Operating Humidity | 95% non condensing |
| Dimensions | 92*67*27mm |
![]() Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd Tel: +86-755-28286305 Alibaba : szusafe.en.alibaba.com |
| Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd 粤ICP备17122624号-1 |