


Technical Specifications
| Model | YA-CP106 |
| Power supply Input | AC 110-240V, 50-60Hz Output: DC 12V 500mA |
| Static Current | <100mA @ DC12V |
| Alarm Current | <200mA @ DC12V |
| Alarm Sound Level | >100dB/m |
| GSM Working Frequency | 850/900/1800/1900MHz |
| Radio Frequency | 433MHz (Europe) or 315MHz |
| Optional Accessories | 10 Remote Controls, 50 Sensors |
| Internal Battery Backup | 7.4V 500mAh Rechargeable Battery Pack |
| Operating Temperature | -10 oC to +55 oC |
| Operating Humidity | 80% non condensing |
| Dimensions | 137(L)*50(W)*126(H)mm |
![]() Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd Tel: +86-755-28286305 Alibaba : szusafe.en.alibaba.com |
| Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd 粤ICP备17122624号-1 |