

Technical Specifications
| Model | YA-S826F |
| Working Voltage | DC9V(6F22) |
| Static Current | <12uA @ DC9V |
| Alarm Current | <30mA @ DC9V |
| LED Indicator | Detecting: Red LEDs Slow Flashing |
| LED Indicator | Alarm: Red LEDs Quick Flashing |
| Alarm Sound Level | >90dB/m |
| Installation Method | Ceiling Method |
| Radio Frequency | 433MHz (Europe) or 315MHz |
| Wireless Code | 1527 Code / USAFE Code |
| Alarm Output | Sound & LED Flash & Wireless Code |
| Detecting LED Frequency | 30S/Time |
| Sensitivity Setting | Comply to En14604 |
| Low Voltage Prompt | DC8V |
| Operating Temperature | -10 oC to +55 oC |
| Operating Humidity | 90% non condensing |
| Dimensions | 105mm(Dia.)*45mm(H) |
![]() Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd Tel: +86-755-28286305 Alibaba : szusafe.en.alibaba.com |
| Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd 粤ICP备17122624号-1 |