

Technical Specifications
| Model | YA-M301F |
| Working Voltage | DC3V(CR2032) |
| Static Current | <1uA @ DC3V |
| Alarm Current | <15mA @ DC3V |
| Radio Frequency | 433MHz (Europe) or 315MHz |
| Self-test Time | ≤15S |
| LED Indicator | Red LED Flash : Sensor Self-test Red LED ON: alarm |
| Alarm Output | LED ON & Wireless Code |
| Housing Material | ABS Plastic |
| Transmitting Distance | ≥ 80m (in open area) |
| Wireless Code | 1527 Code / USAFE Code |
| Operating Temperature | -10 oC to +55 oC |
| Operating Humidity | 90% non condensing |
| Transmitter Dimensions | 72(L)*37(W)*16(H)mm |
![]() Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd Tel: +86-755-28286305 Alibaba : szusafe.en.alibaba.com |
| Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd 粤ICP备17122624号-1 |