

Technical Specifications
| Model | YA-S821 |
| Working Voltage | DC12-80V |
| Static Current | <10mA @ DC24V |
| Alarm Current | <30mA @ DC24V |
| LED Indicator | Detecting: Green LED Flash |
| LED Indicator | Alarm: Red LED ON |
| Alarm Contact | Photoelectric Relay Max:0.5A @ DC60V |
| Alarm Reset | Auto Reset / Power OFF Reset |
| Sensitivity Setting | Comply to En54-7 |
| Operating Temperature | -40 oC to +85 oC |
| Operating Humidity | 95% non condensing |
| Dimensions | 95mm*60mm*32mm(H) |
Wires Installation Direction

![]() Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd Tel: +86-755-28286305 Alibaba : szusafe.en.alibaba.com |
| Shenzhen Usafe Intelligent Technology Co., Ltd 粤ICP备17122624号-1 |